Váš požadavek byl odeslán!
Budete co nejdříve vyrozuměni.
Přejeme vám hezký den.
Dotázat dostupnost a cenu
 • Předzahrádka hotelu Dvořák v Praze s výhledem na Karlův most - levné a výhodné ubytování v Praze u Karlova mostu

  O hotelu

  Rezidence Dvořák patří mezi turisty vyhledávané hotely s poklidnou atmosférou, obklopen historickými památkami Malé Strany. Historie oslovuje hosty na každém kroku po celou dobu jejich pobytu. Ve stylové restauraci lze též prožít gurmánský zážitek.

  Rezidence prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2018 a nabízí svým hostům pohodlí a odpočinek. Hotel je dobře dostupný autem i městskou hromadnou dopravou. U hotelu lze parkovat s parkovací kartou. Městské spoje jsou vzdálené jen několik desítek metrů, tramvajové spoje jezdí přímo na Pražský hrad a do Starého Města Prahy. • Poloha hotelu

  Budova hotelu Na Kampě 497/3 se nachází v malebném prostředí romantických uliček pražské Malé Strany a řeky Vltavy v těsné blízkosti Karlova mostu, parku Kampa, Pražského hradu, Národního divadla, České filharmonie - Rudolfina.

  Spojení

  • Letiště Václava Havla Praha - 20 min autem/ městskou 35 min
  • Hlavní vlakové nádraží Praha - 15 min autem/ městskou 30 min
  • Autobusové nádraží Florenc - 15 min autem/ městskou 30 min
  • Stanice metra Malostranská, zelená trasa A/ městskou 5 min
  • Tramvajové spoje - Malostranské náměstí: č. 9, 12, 20, 22, 23
 • Kampa náměstí v Praze- Rezidence Dvořák s cenově dotupným ubytováním

  Lokalita

  Rezidence Dvořák stojí v těsné blízkosti parku Kampa, mezi řekou Vltava a mlýnskou strouhou Čertovka. Skupině domů, mezi nimiž Čertovka protéká, se zažilo označení Pražské Benátky.

  Součástí strouhy Čertovky jsou i obrovská mlýnská kola. V parku je kromě Lichtenštejnského paláce i např. Sovův mlýn - Museum Kampa se sbírkami výtvarných děl 20. století. Celý park Kampa je volně přístupný s velkým množstvím míst k odpočinku s výhledem na řeku Vltavu a památky na druhém břehu.


  Návštěvu Kampy si můžete také zpestřit zajímavou vyhlídkovou plavbou kdy z paluby lodi uvidíte nejen Karlův most, ale také kouzelné panorama Pražského hradu, Národní divadlo, Strakovu akademii. Kotviště výletních lodí jsou pár metrů od hotelu.

Historie budovy hotelu a lokality

Budova hotelu, rezidence Dvořák na Kampě u Karlova mostu s levným luxusním ubytováním

Nárožní dvoupodlažní dům na místě původního objektu ze 17. století.

Nynější nárožní dům s malým dvorkem vznikl jako novostavba v místě staršího domu z r. 1601 podle projektu Klementa Zobela z r. 1832.

image

Ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze na Malé Straně

Nejstarší zmínka o ostrově Kampa je v zakládací listině kostela johanitů z roku 1169.

Zajímavosti

"V 17. století zde měl dům Tycho Ganzneb z Kampu. "

Antonín Ederer

"Na ostrově dlouho byly jen vinice a pole."

Pole jsou latinsky campus.

"Kampa vznikla pomocí umělého vodního náhonu pro mlýny. Návštěvníci toto místo vyhledávají pro klidné procházky v romantických zákoutích Prahy a pro množství kulturních a historických památek."

Nejstarší zmínka o ostrově Kampa je z roku 1169